Dywan na każdą okazję

Nadają się do definiowania przestrzeni zwłaszcza w pomieszczeniach ułożonych na otwartym planie. Do neutralnego projektu, poprzez wzornictwo i kolorystykę, wprowadzają ożywienie. Design ma w zanadrzu kolejną teksturę do zabawy w projekcie, którą może dodatkowo ocieplić wnętrze. Ponad to sprawdzają się ze względów praktycznych – pochłaniają hałas. Oczywiście w roli głównej - dywany. Idealny dodatek do domu.

Są integralnym elementem wystroju, ale przy tak wielu opcjach wyboru łatwo odnieść wrażenie przytłoczenia. W poszukiwaniach idealnego dywanu, najpierw należy określić rodzaj funkcji jaką miałby pełnić w przestrzeni.

FUNKCJA POMIESZCZENIA DETERMINUJE FUNKCJE DYWANU

Obszary z których najczęściej korzystamy czyli korytarz i kuchnia, będą wymagały trwalszych dywanów o mocnym splocie i krótkim runie. Rodzaj zastosowanego włókna powinien być odporny na ślady użytkowania i ewentualne zabrudzenia. W jadalni również sprawdzi się dywan płasko tkany, dzięki czemu resztki jedzenia nie będą się wbijać w runo a częsty ruch krzeseł nie będzie powodował zahaczania o krawędź dywanu.

Dla odmiany zapraszające i przytulne przestrzenie sypialne oraz utrzymane w podobnym stylu salony będą się domagać okazałych, miękkich dywanów. Jeśli mamy pokaźną rodzinę z dziećmi i zwierzakami polecane są dywany wzorzyste. W takim wypadku mogą się też sprawdzić dywany kolorowe utrzymane w ciemniejszej tonacji, które skutecznie zamaskują przybrudzenia.

Kolorowe dywany to ulubione miejsce do zabawy! Dzieci uwielbiają wykorzystywać podłogę i powierzchnię dywanu podczas kreatywnego czasu wolnego. Po prostu każda zabawa musi się skończyć na podłodze... Dodatkowo, aktualne modele dywanów z przeznaczeniem do pokoju dziecięcego prześcigają się w atrakcyjnych wzorach i motywach, które mogą uprzyjemnić zabawę maluchom.

 

CZAS POROZMAWIAĆ O STYLU

Pierwszym krokiem do osiągnięcia idealnego wnętrza jest odpowiedź na pytanie: czego brakuje w danym wnętrzu? Może przestrzeń 'cierpi' na przygnębienie i dywan w radosnej kolorystyce lub stonowany o ciekawym wzornictwie okaże się lekarstwem. Jeśli natomiast pomieszczenie jest zachowane w surowym klimacie, warto rozważyć wprowadzenie dywanu o naturalnym włóknie lub etnicznym wzornictwie w przypadku wystroju eklektycznego lub skandynawskiego.

Czas na klasykę. Kto z nas nie przepada za pięknym geometrycznym wzorem na dywanie? To się po prostu nie nudzi i zawsze jest na miejscu. Jeśli wybór padnie na pasy w jasnej, radosnej kolorystyce uda się uzyskać wszechstronny element dekoracyjny, dobrze współgrający zarówno z oficjalną, częścią domu jaki i z tą bardziej intymną strefą, usytuowaną daleko od dziennego gwaru.