Dywan w jadalni

Jadalnia z dywanem

Dywany są od wieków nieodłącznym elementem aranżacji wnętrza. Zależy od okresów, raz były bardziej popularne innym mniej, jednak pewne jest, że to jedno z najbardziej nieśmiertelnych elementów wyposażenia wnętrza. Dywan w salonie, sypialni, przedpokoju, gabinecie - to już standard. ale co powicie o dywanach w jadaniach lub kuchni?

Osoby ceniące nieskazitelny porządek powiedzą, że dywan w jadalni to absurd. Przecież jadalnia to miejsce spożywania posiłków, więc gdzie jak gdzie, ale pod stołem - czyli tam gdzie miałby leżeć dywan - najczęściej się brudzi. Aby wiec utrzymać czystość trzeba pozostawić podłogę niczym nie przykrytą. Na dywanie bowiem będą zbierać się okruchy, tworzyć plamy - a wyczyścić dywan nie jest łatwo. Może to i prawda - szczególnie, gdy w domu są małe dzieci.

Jest też grupa ludzi - do których i ja należę - która praktyczność, czystość i porządek postawi na dalszym miejscu, natomiast doceni walory wizualne i przyjemność:) jadalnia z dywanem położonym pod stołem i krzesłami wygląda bardzo estetycznie i przytulnie. Jeśli wybierzemy odpowiedni rodzaj dywanu, a więc dywan z krótkim włosem lub sznurkowy, to i sprzątanie nie przyczyni wielu trudności. Można zakupić dywan odporny na ścieranie i plamy, taki w który łatwo nie wnikają różne substancje. Kolejną zaleta dywanu w jadalni jest komfort. Nie przyjemnie jest podczas posiłku trzymać stopy na chłodnej podłodze. Nie każdy ma ogrzewanie podłogowe i nie wszyscy lubią chodzić w kapciach. Na dywanie nie marzną więc gościom stopy;)

Na rynku mamy dostępne najróżniejsze dywany - dobrze więc przemyślmy wzór, kolor oraz rodzaj materiału, tak żeby dywan idealnie pasował do stylu naszej jadalni.