Dywany i poduszki grają razem

Zazwyczaj funkcję spinania całej aranżacji w jedno ma dywan i wywiązuje się z tej roli nadzwyczaj dobrze. Jeśli jednak zaprosimy do tej drużyny jeszcze innych graczy możemy liczyć na niezwykłe zestawienie dekoracji asymilującej się z pozostałymi elementami wystroju. Jednym z najprostszych i najbardziej niskobudżetowych rozwiązań jest ustawienie do wspólnej gdy dywanu z poduszkami. Jak mogłoby to wyglądać w praktyce?

Urządzając wnętrze zazwyczaj mamy kilka opcji, które chcemy w nim koniecznie uwzględnić. Sentymentalny fotel, dużą ilość fotografii rodzinnych, zdjęć z podróży małych i dużych, ukochany dywan i może nawet pomysł na nową paletę barw w pomieszczeniu. Wszystko to brzmi świetnie i zapewne pomoże w stworzeniu pięknego i spersonalizowanego projektu, ale żeby wszystko miało ręce i nogi potrzeba utworzenia pomostów pomiędzy poszczególnymi elementami aranżacji tak by mogły stanowić całość.

Nawiąż do kolorów z dywanu

W jaki sposób dywan i poduszki mogą pomóc aranżacji w odniesieniu sukcesu? W pierwszej kolejności zacznij od koloru. Poprzez poszewki na poduszki nawiąż do kolorów, które już są w aranżacji. Warto, żeby odzwierciedlały motywy kolorystyczne z dywanu i ścian, tworząc w ten sposób kontynuacje projektu a nie wprowadzając do niego kolejne barwy. Dobrze się sprawdza zasada trzech kolorów. Warto wziąć sobie do serca tą podpowiedz i ograniczyć się do tej liczby. Oczywiście są możliwe udane aranżacje, które mają powyżej trzech kolorów, ale wraz ze wzrostem liczby użytych barw, wzrasta też ryzyko niedopasowania i chaosu.

 

Nawiązując do kolorów nie musimy koniecznie dobrać identycznych odcieni i splagiatować całość przedsięwzięcia, chociaż to też miało by rację bytu. Bardziej chodzi o luźne ale dobrze się wpisujące nawiązanie. Jeśli nie jesteś pewna czy dane odcienie zgrywają się ze sobą, postaraj się trzymać opcji z dobraniem identycznych odcieni. Zaoszczędzi to Tobie stresu i niepewności.

 

Nawiąż do wzorów z dywanu

Nawet jeśli dywan nie ma wzorów i motywów, zazwyczaj posiada chociaż jakiś motyw tłoczenia. Jęli tak jest w przypadku twojego dywanu, spróbuj przenieść widoczne linie bądź kształty na wzory na poduszkach. Jeśli natomiast dywan posiada zdecydowane wzory, sprawa staję się jeszcze prostsza. Powtarzasz sugestię zamieszoną powyżej.

W obu przypadkach możesz się zdecydować na połowiczne uwzględnienie wzoru. Fragmentarycznie kopiując wzór na poszewki możesz uwzględnić różną wielkość wybranych partii. Wpłynie to dodatkowo na walory estetyczne całego projektu, a zabawa wzorem nada całości nieoczekiwanego wykończenia.