Modna aranżacja wnętrza 2018

Modna aranżacja to nie tylko dobrze dobrana kolorystyka. Niczego barwom nie ujmując skupimy się na innym elemencie dekoracji. Nadaje on charakteru i jest bardzo plastyczny. Mowa o wzorze. Każdy z sezonów ma swój ulubiony. Oczywiście należy go przepuścić przez filtr własnych upodobań.

Aktualnie z wysokich pozycji w rankingu popularności nie schodzi geometryczny wzór typu heksagon. Prosty wzór tworzy piękne kompozycje. Jego uniwersalność powoduje, że współgra z minimalistycznymi aranżacjami, ale również znakomicie odnajduje się w bogatych orientalnych formach czy nowoczesnych industrialnych loftach.

Zagęszczenie wzoru, jego wielkość oraz kolorystyka będą definiować styl. Jeśli zleży nam jedynie na zaznaczeniu akcentu w pomieszczeniu, rzucamy wzór na dywan a następnie wprowadzamy jego subtelne powtórzenie. Może mieć ono postać półek ściennych o takim samym kształcie, lub innego detalu w meblach który da dostateczne wykończenie.

Projekt na bogato będzie przewidywał więcej koloru i urozmaicenia. Nasycenie wzorem będzie widoczne przez częste nawiązania w innych elementach dekoracji. Echo heksagonu będzie rozchodzić się już nie tylko na dywanie ale też po tapetach ściennych, wzorach lub strukturze wszelkich tkanin. Odnajdziemy je nawet w dziełach sztuki obecnych w pomieszczeniu.

Jeśli wzór będzie utrzymany w jednolitej kolorystyce wciąż będzie się przekładał na umiarkowanie i wyważenie. Dopiero połączenie wzoru z kolorem daje bardzie zdefiniowany look. Dopasowane kolory i ich tonacja będzie decydować o intensywności wrażenia. Im ciemniejsze i bardziej skontrastowane łączenia tym mocniejszy wyraz.

Kolejnym zabiegiem ułatwiającym wprowadzenie wzoru jest jego powielanie przez manipulacje rozmiarem. Od bardzo detalicznych zestawień po duże wyraziste wzory. Powtarzalność buduje poczucie harmonii w odbiorze aranżacji. Zastosowany zabieg jednocześnie wprowadzi odświeżenie i element zaskoczenia, o który zazwyczaj walczmy w pomieszczeniu.

Jeśli przedłużeniem pomieszczenia jest weranda lub taras, możemy dodatkowo podkreślić harmonię pomiędzy pomieszczeniami. Popularne trejaże ogrodowe są pierwowzorem używanego dziś we wnętrzach heksagonu. Kształt pergoli będzie bezpośrednim łącznikiem stylu. Pole do popisu pozostawią również meble ogrodowe oraz przyjemny dywan na deskach werandy. Możliwości możemy też upatrywać w hamaku, poduszkach czy narzutach.

Całość będzie na tyle spójna na ile jej pozwolimy. Od nas zależy charakter aranżacji. Stosując powyższe zabiegi, kontrolujemy nasycenie motywem i personalizowanie wnętrza tak by jak najbardziej trafiało w poszukiwany przez nas styl.