Modny dywan do salonu? Dywan w marokańską koniczyną!

Dywan z motywem koniczyny marokańskiej to nieustannie modny element aranżacji salonu. Z jakich powodów jest popularny i do jakiego stylu będzie się nadawał?

Dlaczego modny?

Koniczyna marokańska to doceniany od stuleci wzór kojarzący się z krajów arabskich. Przywodzi na myśl klimaty egzotycznych dla nas krajów, klimat zagadkowości i okazałości. Z tego powodu rozumiemy, że koniczyna marokańska stała się tak powszechnym detalem aranżacji. Bardzo często wykorzystujemy go w naszych mieszkaniach. Najczęściej zamieszczamy go jako motyw na poduszkach, zasłonkach, obrusach a także dywanach. Spotykamy go na stolikach, lustrach, wazonach itd. Ten geometryczny wzór nawiązujący do motywów roślinnych daje poczucie harmonii i zadowolenia.

Dywany ze wzorem koniczyny

Koniczyna marokańska to zasadniczo egzotyczny motyw w polskich domach. Kilka lat temu zapoczątkowano popyt na tego typu wzory. Popularność na najróżniejsze motywy najczęściej prędko przemija, najczęściej jest tymczasowa. Ale w przypadku koniczyny marokańskiej jest inaczej. Czasmija, pojawiają się nowe style, a koniczyna marokańska jest nieustannie na topie. Świadczy o tym chociażby asortyment producentów elementów aranżacji wnętrz. Dywan z motywem koniczyny to idealny element modnej aranżacji pokoju.

Jeśli chcesz odmiany a także zależy ci na topowym motywie do swojego domu, sypialni lub pokoju dziecka to zalecamy kupno dywanu w marokańską koniczynę. Najbardziej popularne dywany z tym wzorem to dywany w odcieniach szarości, ale są też dostępne inne style. Dywan z marokańską koniczyną doskonale sprawdzi się w jednolitych wnętrz, jak również może ciekawie uzupełnić wnętrze pełne różnorakich kolorów. Może delikatnie zaakcentować egzotyczny styl, albo może zagrać pierwsze skrzypce.

Podsumowując należałoby zaznaczyć, że koniczyna marokańska to nieśmiertelny wzór chętnie wykorzystywany w przeszłości. Obecnie nieustannie jest na topie, a przede wszystkim zauważa się go w aranżacji pomieszczeń. Dywan ozdobiony takim motywem to doskonały element aranżacji. Jeżeli więc myślisz nad metamorfozą pokoju to koniecznie postaw na czarnego konia jakim jest koniczyna marokańska. Komponuje się z różnymi stylami wystroju, jest niesamowicie elastyczna. Pamiętaj, iż uwzględniając we wnętrzu wzór koniczyny nadajesz mu niebanalnego wyrazu.