Odnaleźć się w meksyku zmian - o dywanie i designie

Pierwsze skojarzenie z Meksykiem jakie ktoś może mieć to dobre jedzenie. Pełne aromatu, wyrazu i ostrości. Ale obecnie trendy designerskie promują tę kulturę również ze względu na bogactwo inspiracji wnętrzarskich. Wiele projektów dekoracyjnych sięga po ciepłe barwy i wzornictwo z historią do opowiedzenia.

Styl meksykański kryje w sobie ciepło słońca, barwy plaży i charakterystykę występujących tam roślin. Jak stworzyć taki styl w środkowo europejskim klimacie wnętrz? Wystarczy wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów.

 

Personalizacja stylu

Nowoczesne wnętrza zmierzają do spersonalizowania projektów na ile to możliwe. Łączenie stylów to generalnie uznawana i przyjmowana z entuzjazmem tendencja. Pozwala wyrażać upodobania i zrealizować projekt, który będzie odzwierciedleniem potrzeb i preferencji użytkownika.

Rzadko kiedy realizujemy styl w czystej formie. Piękno polega na wpleceniu go w bardziej współczesne realia, nadając mu pożądanego charakteru. Styl meksykański świetnie się do tego nadaje. Będzie się sprawdzał zarówno w nowoczesnych aranżacjach, do których wniesie sporo ciepła, ale również będzie niezbędny by podkreślić wyjątkowość stylu boho, królującego ostatnio na salonach.

 

Dywan w stylu meksykańskim

 

Dywany wpisują się w styl meksykański bardzo naturalnie. Z założenia mieści on w sobie kilimy i tkaniny. Kojarzony z bawełnianymi dywanami wnoszącymi dodatkowo fakturę, wzór i kolor. Same włókno nie musi być bardzo drogie czy bardzo wysokiej jakości. Natomiast dywany bawełniane łatwo odnajdą się w bardziej surowym odcieniu adaptacji tego stylu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie i łatwe do utrzymania w czystości. W większości dywany wełniane można prać w pralce.

Jeśli styl ma przedstawiać bardziej komfortową wersje de lux warto pójść w droższe runo, które tym samym zwiększy komfort użytkowania. Jeśli całość aranżacji wiernie oddaje styl meksykański i w pomieszczeniach znajdują się płytki w odcieniach terakoty, dywan będzie nieocenionym dodatkiem. Nie tylko współgrającym z resztą elementów ale też dopełniającym całości, również w aspekcie zaspakajania potrzeby komfortu użytkowników. Będą izolować od zimnych podłóg zapewniając wygodę pozwalającą na relaks.

Meksyk to nie tylko zdecydowane kolory nawiązujące do pikanterii tamtejszej kuchni. Ale to również wzory, które nie mogą zostać pominięte. Charakterystyczne dla tego stylu będą wielokolorowe pasy oraz wzory geometryczne. Powielanie motywu ze wzoru lub koloru w innych tekstyliach utworzy piękną i spójną całość.