Wybór dywanu dla Twojego dziecka

Dokonując wyboru dywanu do pokoju dziecka będziemy się kierować większą rozwagą niż miałoby to miejsce w każdym innym przypadku. Należy zadbać o bezpieczeństwo, wygodę, przyjazne otoczenie oraz prawidłowy rozwój dziecka.

Takiego wyboru będziemy dokonywać pośród bogatych kolekcji dywanów, które spełnią oczekiwania nie tylko rodziców, ale również upodobania dzieci. Pokój naszych pociech to nie tylko sypialnia czy miejsce wypoczynku. To również kraina zabaw i wielkich przygód dzielonych z przyjaciółmi lub rodzeństwem. Dlatego wyposażenie takiego wnętrza musi inspirować i pobudzać kreatywność tworzących się tam wielkich projektów. Poprzez dobór odpowiednich kolorów możemy pomóc w stymulowaniu konkretnych zachowań u dziecka.

Najkorzystniejszy wpływ będę wywoływać kolory: niebieski, żółty, zielony czy fioletowy. Ten ostatni pomaga w leczeniu stanów nerwowych. Zielony idealnie nadaje się na sypialnie i pokoje wypoczynkowe ponieważ wycisza, relaksuje i uspokaja. Podobne właściwości ma niebieski. Natomiast żółty wprowadza energię i dobry nastrój. Stymuluje również partie mózgu odpowiedzialne za organizację. Będzie on korzystny na każdym etapie rozwoju dziecka, również tego w wieku szkolnym ponieważ pobudza zdolności organizacyjne i niejako wzmaga umysł do działania. Korzystnie wpływa na zdolność kojarzenia oraz zapamiętywania. Oprócz samej kolorystyki, która jest bardzo ważna nie chcemy pomijać znaczenia wzornictwa dywanu.

Nawiązując do lubianych postaci lub bohaterów książek a jeszcze ambitniej do świata przyrody i zwierząt dajemy dziecku sygnał, że jest to miejsce skrojone na jego potrzeby i chcemy żeby potrafiło utożsamiać się z nim. Wzornictwo może stanowić także element edukacyjny, zwłaszcza dla młodszych dzieci. Wzornictwo z mapami, zwierzętami, kolorami to spore pole do manewru i nauki podczas samej zabawy.

Istnieją również praktyczne względy, przez, które wielu rodziców decyduje się na dywan. Stanowią dobrą izolacje od podłogi i miękkie podłoże zachęcające do wielogodzinnej zabawy. Rodzaj włókna do pokoju dziecięcego będzie determinować to czy w pokoju dziecięcym znajduje się ogrzewanie podłogowe czy nie. Jeśli tak, to doskonale nada się dywan polipropylenowy, który również jest odporny na ścieranie, odporny na mole i zalecany dla alergików. Z kolei do wnętrz nie posiadających ogrzewania podłogowego należy dobrać produkt, który będzie je chronić przed zimnem podłogi. Wybór jest całkiem spory zaczynając od wełny a skończywszy na akrylu. Mając na uwadze te parę czynników można stworzyć wymarzoną aranżacje pokoju dziecka.