Wybierasz współczesny czy nowoczesny styl?

Sięgnijmy do różnic aby wiedzieć jak ich świadomie używać i jak się tym bawić. Jakie mają punkty styczne a jakie różnice. Co nam klasyfikuje pojęcie styl współczesny?

Styl współczesny w designie

Będziemy się w nich doszukiwać więcej innowacyjnych materiałów i połączeń z metalem, szkła i wszystkich innowacyjnych materiałów. Doszukamy się tu elementów z różnych stylów zaaranżowanych w zupełnie zmodyfikowany sposób dostosowany do ram stylu. Linie pozostają wyraźne i to raczej jest pewnik tego designu. Całość projektów utrzymana raczej w prostej formule. Aby dostosować dywan do takiego stylu trzeba wziąć wszystkie te fakty pod uwagę. Nie może on się kłócić z filozofią minimalizmu. Aby zachować czystość stylu będziemy się starali wybierać w chłodnej kolorystyce. Pomimo wszystko jest nam pozostawiona spora swoboda.

Styl nowoczesny w designie

Pomimo aktualnego brzmienia nazwy tego stylu bardziej lokuje się w nim wszystko co działo się w designie i sztuce między latami dwudziestymi XX wieku a późnym vintage lat siedemdziesiątych. Nie rozumiemy przez to jednego konkretnego wydarzenia czy opisu wnętrza. Chcąc temu nadać jeszcze jakąś charakterystykę możemy dodać kolejne określenie bliższe skojarzeniom i naturze. Zamiennie styl nowoczesny można nazywać retro. W aranżacjach znajdziemy sporo drewna z użyciem lokalnych surowców. Wiele w stylu zawdzięcza rękodziełu. Meble, dywany i dekoracja wykonane ręcznie nie będzie należeć do wyjątku. Dodatkowo będzie to zbierać zasługi za niepowtarzalność projektu i podkreślać jego indywidualność. Za starannym ręcznym wykonaniem będzie też podążać jakość.

Wybierając z pośród dywanów będziemy sięgać w popularne geometryczne kształty, popularne pośród nich heksagony, kwadraty czy owale. Kolorystycznie mogą nawiązywać do barw jesieni. Wyraziste akcenty należą do rzadkości. Pomimo wszystko styl wpisuje się w minimalistyczne klimaty. Chodzi o dywany, które nie będę dominować zwykle monochromatycznych wnętrz ale podkreślą charakter stylu.

Bez względu na to do którego stylu bliżej twoim projektom, chodzi w szczególności o to, żeby decyzje były podejmowane w oparciu o indywidualne potrzeby.